Potrzebujesz pomocy? 516 200 290

×

Olej rycynowy i jego zastosowanie

Olej rycynowy


olej rycynowy
Olej rycynowy - Your Natural SideOlej rycynowy znany również jako olej rącznikowy (łac. Oleum Ricini) jest olejem roślinnym pozyskiwanym z rącznika pospolitego. Olej ten ma wielorakie właściwości pielęgnacyjne. Wpływa na pielęgnację włosów, rzęs i brwi, oraz skóry. Przykładem zastosowań oleju rycynowego są:

  • Pielęgnacja włosów - Jest najlepszą substancją naturalną na szybki porost włosów. Wystarczy wymieszać olej rycynowy np. z olejem kokosowym , mieszankę wmasować w skórę głowy, a następnie okryć głowę ręcznikiem pozostawić na kilka godzin, po czym spłukać.
  • Stymuluje porostu brwi i rzęs. Jeżeli olej rycynowy będzie stosowany systematycznie, rezultaty zobaczymy po jego dłuższym stosowaniu. Wmasuj olej w brwi i pozostaw na kilkanaście minut, a następnie zmyj letnią wodą.
  • Przyciemnianie włosów
  • Zmiękczenie twardej skóry stóp
  • Oczyszczanie skóry głowy z infekcji
  • Odżywianie paznokci. Jeżeli mamy problem z rozdwajającymi się paznokciami wystarczy wmasować olej rycynowy w paznokcia.


Olej rycynowy ma niebagatelny wpływ na naszą skórę. Doskonale sprawdza się w walce z takimi problemami skórnymi jak: trądzik, sucha skóra i rozstępy, kurzajki. Można go również stosować w celu złagodzenia zmarszczek mimicznych.

Najlepsze efekty uzyskami stosując olejek rycynowy codziennie w postaci czystej, bądź wymieszany z Twoim ulubionym kremem nawilżającym. Można mieszać go również z innymi olejami ( olej jojoba, pestek winogron, pestek moreli, migdałowym lub olejem koksowym) w celu powiększenia spektrum działania.

Należy pamiętać, że osoby leczące się na choroby związane z jelitami, kobiety w ciąży kobiety oraz karmiące piersią, nie powinny stosować olejku rycynowego. Ewentualne użycie olejku należy skonsultować ze swoim lekarzem.Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz 10 zł rabatu na najbliższe zakupy *

Chcemy dzielić się z Tobą naszą wiedzą o kosmetykach naturalnych i pokazywać produkty, które naszym zdaniem są szczególnie warte polecenia.