Potrzebujesz pomocy? 516 200 290

×

Naturalna pielęgnacja - Blog

Krem naturalny

Co jest podstawą naturalnego kremu i jak czytać etykietę aby nie dać się oszukać.

Przeczytaj więcej

Mydła naturalne

Dawniej mydło naturalne było najpopularniejszym produktem do mycia twarzy i ciała. Po czym nadeszła moda na żele pod prysznic i mydło zostało zapomniane, aż do dziś kiedy coraz częściej sięgamy po tradycyjne twarde mydło w kostce.

Przeczytaj więcej

Olej rycynowy i jego zastosowanie

Olej rycynowy znany również jako olej rącznikowy (łac. Oleum Ricini)
jest olejem roślinnym pozyskiwanym z rącznika pospolitego. Olej ten ma
wielorakie właściwości pielęgnacyjne. Wpływa na pielęgnację włosów, rzęs
i brwi, oraz skóry.

Przeczytaj więcej

Witamina E witaminą młodości

Witamina E zwana również witaminą młodości jest antyoksydantem (przeciwutleniaczem), który zabezpiecza przed uszkodzeniem komórek, czyli powstawaniu zmarszczek, utrata kolagenu czy też brak jędrności i elastyczności skóry. Jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, podobnie jak np. witamina D czy K.

Przeczytaj więcej

Olejowanie włosów

Najskuteczniejszym i często stosowanym sposobem na regenerację odbudowę włosa jest olejowanie włosów. Oleje stosowane są już od dawna w kosmetyce, pielęgnacji włosów, ale to dopiero w ostatnim czasie stało się powszechnie stosowane jako naturalna maseczka, odżywka do włosów.

Przeczytaj więcej

Pielęgnacja cery naczynkowej

Problem skóry wrażliwej dotyczy głownie kobiet, ale i również mężczyzn nie zależnie od wieku. Wrażliwość na początku będzie się objawiać się mrowieniem czy też pieczeniem. Skóra wrażliwa charakteryzuje się podrażnieniami, zaczerwienieniem, gwałtowną reakcją na czynniki zewnętrzne, uczuciem napięcia, szorstkością.

Przeczytaj więcej

Dlaczego warto używać kosmetyków naturalnych?

Kosmetyki ekologiczne są wytwarzane z składników pochodzenia roślinnego i mineralnego. Nie zawierają sztucznych barwników, surowców wytwarzanych z ropy naftowej lub jej pochodnych ani syntetycznych substancji konserwujących. Do substancji uznawanych za szkodliwe należą parabeny, SLS-y, glikole, silikony, PEG-i i oleje mineralne.

Przeczytaj więcej

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz 10 zł rabatu na najbliższe zakupy *

Chcemy dzielić się z Tobą naszą wiedzą o kosmetykach naturalnych i pokazywać produkty, które naszym zdaniem są szczególnie warte polecenia.